Publiceringsdatum: 2026-10-09
Är du på jakt efter en karriär inom hälso- och sjukvård? En möjlighet har öppnat upp för dig att börja arbeta som sjuksköterska, grundutbildad hos FÖREN BLOMSTERFONDEN. Vill du arbeta deltid hos FÖREN BLOMSTERFONDEN? Just nu letar de efter någon som vill ha en tjänst tills vidare.
Platsen där jobbet finns ledigt är i Danderyd. Företaget FÖREN BLOMSTERFONDEN erbjuder just nu spännande karriärmöjligheter. Om du vill jobba som sjuksköterska, grundutbildad har de nu ett ledigt jobb - kolla in annonsen för att se om du har rätt erfarenhet. Bli en del av FÖREN BLOMSTERFONDEN genom att ansöka till jobbet som sjuksköterska, grundutbildad senast lördag den trettioförsta oktober 2026.
Är du vår nya gruppchef/sjuksköterska? Är du redo att ta ett nytt steg i ditt arbetsliv? Då har du nu möjlighet att bli en del av vårt härliga team av gruppchefer.
Arbetsuppgifter Som gruppchef hos oss är du omvårdnadsansvarig och har det övergripande ansvaret för integreringen i HSL och SoL. Du har personalansvar för din grupp och ansvarar för medarbetarnas arbetsledning, arbetsmiljö och genomföra utvecklings- och lönesamtal. Du rapporterar till verksamhetschefen och sitter i den lokala ledningsgruppen. Du kommer att möta såväl yrkesmässiga som personliga utmaningar i en utvecklande och lärorik miljö där öppen dialog och medinflytande är en självklarhet.
Legitimerad sjuksköterska, gärna med vidareutbildning i demens/geriatrik. Det är meriterande om du har erfarenhet inom äldrevården och tidigare erfarenhet av att leda ett team av medarbetare. Det viktigt att du talar och skriver svenska obehindrat samt ha en god kommunikativ förmåga. Vid rekryteringen kommer vi att lägga stor vikt vid dina personliga egenskaper. Intervjuer sker löpande, så vänta inte med din ansökan!
Anställningsform: Tillsvidareanställning. Varaktighet: Tillsvidare, tillträde: Tillträdesdatum enligt överenskommelse.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | FÖREN BLOMSTERFONDEN |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 8020051465 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Sjuksköterska, grundutbildad |
| Yrkesområde | Hälso- och sjukvård |
FÖREN BLOMSTERFONDEN söker en person till denna tjänst som sjuksköterska, grundutbildad med placerings i Danderyd. Om det låter intressant att arbeta som sjuksköterska, grundutbildad hos FÖREN BLOMSTERFONDEN skickar du in din ansökan senast 2026-10-31.
Källa: Arbetsförmedlingen