Publiceringsdatum: 2026-04-16
Skulle du vilja jobba inom hälso- och sjukvård? Vill du ta steget att arbeta som ögonsjuksköterska/oftamologassistent hos Ideal BM AB? Nu har du möjligheten. Vill du arbeta heltid hos Ideal BM AB? Just nu letar de efter någon som vill ha en tjänst 6 månader eller längre.
Denna tjänst finns tillgänglig i Göteborg som är tjänsteorten. Om du tycker att det låter intressant att börja jobba hos Ideal BM AB i rollen som ögonsjuksköterska/oftamologassistent så har de just nu en ledig tjänst som skulle kunna vara en perfekt match för dig! Du har fortfarande tid att söka jobbet som ögonsjuksköterska/oftamologassistent hos Ideal BM AB om du sickar in din ansökan senast sista ansökningsdag som är lördag den sextonde maj 2026.
Ideal Bemanning söker ortoptister till uppdrag inom ögonsjukvård i Sverige.
Vi samarbetar med etablerade kliniker och sjukhus där behovet av specialistkompetens är tydligt. Vårt fokus är att säkerställa att varje uppdrag bemannas med rätt kompetens – både kliniskt och professionellt.
Många av våra ortoptister väljer att arbeta återkommande med oss, vilket speglar vårt arbetssätt med kvalitet, struktur och långsiktighet.
Som ortoptist förväntas du arbeta självständigt och med hög kvalitet inom:
Uppdragen finns inom:
Vi prioriterar uppdrag där:
Upplägg anpassas efter din tillgänglighet och erfarenhet.
Vi arbetar med ett begränsat antal konsulter för att kunna hålla en hög nivå i varje tillsättning.
Ideal Bemanning är ett specialiserat bemanningsföretag inom vård. Vi arbetar med kvalitet som grundprincip – både i vilka uppdrag vi åtar oss och vilka konsulter vi samarbetar med.
Vid intresse är du välkommen att ta kontakt:
📧 info@idealbemanning.se
Bifoga CV eller en kort presentation.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Ideal BM AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | 6 månader eller längre |
| Organisationsnummer | 5593902553 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Ögonsjuksköterska/Oftamologassistent |
| Yrkesområde | Hälso- och sjukvård |
Ideal BM AB söker en person till denna tjänst som ögonsjuksköterska/oftamologassistent med placerings i Göteborg. Om det låter intressant att arbeta som ögonsjuksköterska/oftamologassistent hos Ideal BM AB skickar du in din ansökan senast 2026-05-16.
Källa: Arbetsförmedlingen
Ideal BM AB söker en person till tjänsten som ögonsjuksköterska/oftamologassistent i Solna.
2026-04-16
Mer infoIdeal BM AB söker en person till tjänsten som sjuksköterska, grundutbildad i Uppsala.
2026-04-16
Mer infoIdeal BM AB söker en person till tjänsten som ögonsjuksköterska/oftamologassistent i Luleå.
2026-04-16
Mer info