Sjuksköterska – psykiatrisk heldygnsvård på Gotland

Publiceringsdatum: 2026-09-02

Funderar du på att söka jobb inom hälso- och sjukvård? Vill du ta steget att arbeta som sjuksköterska, grundutbildad hos Agito Sverige AB? Nu har du möjligheten. Denna position är tillgänglig i Gotland.

Om du letar efter en spännande karriär inom sjuksköterska, grundutbildad-branschen, har Agito Sverige AB just nu ett ledigt jobb som kan vara av intresse. Bli en del av Agito Sverige AB genom att ansöka till jobbet som sjuksköterska, grundutbildad senast måndag den första mars 2027.


Jobbannons

Vi söker nu dig som är legitimerad sjuksköterska, gärna med specialistutbildning i psykiatri

Har du tidigare erfarenhet av arbete inom psykiatrisk omvårdnad är det meriterande.

Plats Gotland

v39-v47

Vi hjälper till med resa och boende om du önskar.

Skicka in ditt CV och ange gärna din tillgänglighet.

Välkommen med din ansökan! Vi ser fram emot att höra från dig

Mvh Christina Melin

christina.melin@agito.se

070-264 95 08

Om jobbet

Antal tjänster1
FöretagsnamnAgito Sverige AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Organisationsnummer5567457121
Typ av anställningBehovsanställning
YrkeSjuksköterska, grundutbildad
YrkesområdeHälso- och sjukvård

Ansökan

Agito Sverige AB söker en person till denna tjänst som sjuksköterska, grundutbildad med placerings i Gotland. Om det låter intressant att arbeta som sjuksköterska, grundutbildad hos Agito Sverige AB skickar du in din ansökan senast 2027-03-01.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »