Sjuksköterska till Hjo

Publiceringsdatum: 2026-05-21

Söker du efter ett jobb inom hälso- och sjukvård-sektorn? Nu har du chansen att börja jobba som sjuksköterska, grundutbildad hos Systrarnas bemanning AB. Systrarnas bemanning AB söker efter en ny anställd på heltid under 11 dagar upp till 3 månader som är redo att ta sin karriär till nästa nivå.

För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Hjo då det är tjänsteorten. Systrarnas bemanning AB har just nu en ledig tjänst som sjuksköterska, grundutbildad. Om du vill ta din karriär till nästa nivå, ta en titt på deras jobbannons och se om jobbet passar dig! Här är chansen att bli en del av Systrarnas bemanning AB och jobba som sjuksköterska, grundutbildad! Ansök senast tisdag den tjugosjätte maj 2026.


Jobbannons

Vi söker dig som har minst två års erfarenhet och som i rollen som konsult är samarbetsvillig, noggrann och ansvarsfull.

Vi erbjuder:

  • Marknadskraftig lön
  • Engagerad konsultchef
  • Trygga villkor
  • Flexibilitet enligt dina önskemål

Systrarnas Bemanning är ett etablerat och rikstäckande bemanningsföretag inom hälso- och sjukvård. Vi är upphandlade I hela Sverige och erbjuder uppdrag som präglas av kvalitet, tydlighet och goda arbetsvillkor.

Vi lägger stor vikt vid struktur, tillgänglighet och professionellt stöd, vilket innebär att du alltid har en dedikerad konsultchef som följer dig genom hela uppdraget. Vår organisation har gedigen vårderfarenhet, vilket säkerställer förståelse för både verksamhetens och personalens behov.

Vi strävar efter ett långsiktigt samarbete och vår målsättning är att du som konsult ska trivas, känna dig trygg och få det stöd du behöver hos oss!

Välkommen att skicka din ansökan till Parvin.roos@systrarnasbemanning.se

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnSystrarnas bemanning AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning11 dagar - upp till 3 månader
Organisationsnummer5592522980
Typ av anställningTidsbegränsad anställning
YrkeSjuksköterska, grundutbildad
YrkesområdeHälso- och sjukvård

Ansökan

Systrarnas bemanning AB söker en person till denna tjänst som sjuksköterska, grundutbildad med placerings i Hjo. Om det låter intressant att arbeta som sjuksköterska, grundutbildad hos Systrarnas bemanning AB skickar du in din ansökan senast 2026-05-26.

Källa: Arbetsförmedlingen

Relaterade jobb

Sjuksköterska till Hjo

Systrarnas bemanning AB söker en person till tjänsten som sjuksköterska, grundutbildad i Hjo.

2026-05-21

Mer info

Allmänspecialist Läkare Sökes till Hjo

Omsorg & Behandling 1 AB söker en person till tjänsten som specialistläkare i Hjo.

2026-04-29

Mer info

Sjuksköterska tim anställning till Villa Östergård i Partille

Vardaga AB söker tre personer till tjänsten som sjuksköterska, äldreomsorg och -vård/geriatrik i Partille.

2026-05-11

Mer info