Publiceringsdatum: 2026-04-21
Har du övervägt att arbeta inom hälso- och sjukvård-branschen? Ett spännande jobb som farmaceut/apotekare hos Apotek Hjärtat AB väntar på dig - varför inte söka idag? Apotek Hjärtat AB söker efter en ny anställd på heltid under 6 månader eller längre som är redo att ta sin karriär till nästa nivå.
Lerum är platsen där denna position är ledig. Apotek Hjärtat AB har just nu en ledig tjänst som farmaceut/apotekare. Om du vill ta din karriär till nästa nivå, ta en titt på deras jobbannons och se om jobbet passar dig! Apotek Hjärtat AB letar efter erfaren farmaceut/apotekare som kan ansluta till deras team. Sista ansökningsdag är torsdag den trettionde juli 2026.
Engagerad Farmaceut till Apotek Hjärtat Solkatten Lerum
Är du legitimerad farmaceut och är redo för din nästa utmaning? Vill du vara en del av en organisation där du kommer att ha ett nära samarbete med ditt team och stora möjligheter att utvecklas i olika roller? Välkommen till Apotek Hjärtat!
Som farmaceut på Hjärtat arbetar du omväxlande med rådgivning och försäljning inom recept och egenvård. I rollen bidrar du med din farmaceutiska kompetens, engagemang och erfarenhet, till en bättre hälsa för våra kunder och till apotekets framgång.
På Hjärtat kan din karriär som farmaceut ta många spännande vägar. Du kan leda andra och specialisera dig inom till exempel farmaci, kvalitet eller kundmöte. Möjligheterna är många!
Vi söker en engagerad farmaceut till vårt team, vi är 4 fantastiska medarbetare.
Vi på apotek Hjärtat Solkatten erbjuder högkvalitativ service och rådgivning till våra kunder.
Vi arbetar för att förbättra hälsan i vårt samhälle och letar nu efter en passionerad farmaceut som vill vara med på resa.
Våra kunder kan vara till stor del stamkunder, de som bor i närområdet eller de som vill utforska den vackra och underbara miljön i centrumen av Lerum. Du tar dig enkelt till apoteket med både bil och kollektivtrafik.
Vi har öppet vardagar 9.30-19, lördagar 10-16 och söndagar 11-15
Kontaktperson: Shahla Saghezi, tel: 0703198243 mail:shahla.saghezi@apotekhjartat.se
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Apotek Hjärtat AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | 6 månader eller längre |
| Organisationsnummer | 5567738249 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Farmaceut/Apotekare |
| Yrkesområde | Hälso- och sjukvård |
Apotek Hjärtat AB söker en person till denna tjänst som farmaceut/apotekare med placerings i Lerum. Om det låter intressant att arbeta som farmaceut/apotekare hos Apotek Hjärtat AB skickar du in din ansökan senast 2026-07-30.
Källa: Arbetsförmedlingen
Apotek Hjärtat AB söker en person till tjänsten som farmaceut/receptarie i Ronneby.
2026-04-20
Mer infoApotek Hjärtat AB söker en person till tjänsten som farmaceut/apotekare i Östhammar.
2026-04-21
Mer infoApotek Hjärtat AB söker en person till tjänsten som farmaceut/apotekare i Botkyrka.
2026-04-21
Mer info