Publiceringsdatum: 2026-06-15
Är du intresserad av att jobba inom hälso- och sjukvård? Vill du ta steget att arbeta som tandläkare hos Le Dent AB? Nu har du möjligheten. Sök nu om du är intresserad av att arbeta deltid hos Le Dent AB under tills vidare. De letar just nu efter nya medarbetare.
Platsen där jobbet finns ledigt är i Malmö. Om du letar efter en spännande karriär inom tandläkare-branschen, har Le Dent AB just nu ett ledigt jobb som kan vara av intresse. Sista ansökningsdagen till jobbet som tandläkare hos Le Dent AB är lördag den femtonde augusti 2026.
Vi på Tandläkare Le söker en driven och engagerad tandläkare, som kanske på sikt vill ta steget att starta eget.
Vår ambition är att erbjuda tandvård med omtanke och hög kvalitet. Kliniken är belägen i nära anslutning till Malmö central, i ett område under stark tillväxt.
Vi är ett litet men samspelt tandvårdsteam som arbetar tillsammans för att skapa en trevlig och professionell arbetsmiljö.
• Arbetstid: Deltid enligt överenskommelse
• Startdatum: 15 september 2026 eller enligt överenskommelse
• En modernt utrustad klinik
• Stöd och vägledning för en professionell utveckling. Möjligheter på sikt att starta och driva din egen verksamhet.
• Flexibla arbetstider och möjlighet att anpassa ditt schema
• Är legitimerad tandläkare med erfarenhet inom yrket
• Är serviceinriktad och kvalitetsmedveten
• Har en entreprenörsanda och vill starta egen verksamhet på sikt.
• … även du som har en etablerad verksamhet som söker ny arbetsplats eller kollegor är välkommen att höra av dig.
Skicka ditt CV och personliga brev till minh@tandlakarele.se senast den 15 augusti 2026.
Har du frågor om tjänsten? Tveka inte att kontakta vår verksamhetsansvarig Minh Le via e-post.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | Le Dent AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5590480066 |
| Typ av anställning | Tillsvidareanställning (inkl. eventuell provanställning) |
| Yrke | Tandläkare |
| Yrkesområde | Hälso- och sjukvård |
Le Dent AB söker en person till denna tjänst som tandläkare med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som tandläkare hos Le Dent AB skickar du in din ansökan senast 2026-08-15.
Källa: Arbetsförmedlingen