Fysioterapeut, deltid 50%

Publiceringsdatum: 2026-10-09

Funderar du på att söka jobb inom hälso- och sjukvård? En möjlighet har öppnat upp för dig att börja arbeta som fysioterapeut/sjukgymnast hos Capio Sverige AB. Intresserade sökes för deltid-jobb hos Capio Sverige AB - är du intresserad? De letar efter någon som vill jobba tills vidare.

Örebro är platsen där detta jobb har sin tjänsteort. Capio Sverige AB behöver fler anställda som stödjer arbetet inom fysioterapeut/sjukgymnast. Kolla in deras lediga tjänst för att se om du har vad som krävs. Sista ansökningsdagen till jobbet som fysioterapeut/sjukgymnast hos Capio Sverige AB är lördag den trettioförsta oktober 2026.


Jobbannons

Om oss

Capio Läkargruppen är ett specialistsjukhus centralt beläget i Örebro. Vi är en varm och inkluderande arbetsplats med nära samarbete mellan de olika specialistkompetenserna som vi har samlat på vårt sjukhus. Arbetsplatsen präglas av en hög serviceanda gentemot våra patienter, våra kunder och varandra.

Vår vision är att vara den bästa servicegivaren i Sverige, så för oss är kvalitet och service en självklarhet

Din roll

Hos oss kommer du framför allt att möta patienter via sjukvårdsförsäkring, med varierande besvär och behov. Arbetet innefattar bedömning, behandling och rehabilitering, även postoperativt.

Tjänsten kan även innebära samarbete med vår företagshälsovård.

Tjänstgöringsgrad 50% med möjlighet till utökning över tid.

Vi erbjuder dig
  • En varm, familjär och flexibel arbetsplats

  • Närvarande ledarskap och korta beslutsvägar

  • Kollektivavtal, tjänstepension och frisvårdsbidrag

  • Goda möjligheter till kompetensutveckling, både internt och externt

  • Ett arbetsklimat där service, kvalitet och omtanke genomsyrar vardagen

Om dig

Vi söker dig som är legitimerad fysioterapeut och har ett extra intresse för idrott, träning och hälsa. Du tycker om att möta människor och besitter en nyfikenhet och vill var med och utveckla vår mottagning vidare för framtidens behov.

Hos oss får du möjlighet att arbeta självständigt, utvecklas i din yrkesroll och samtidigt vara en viktig del av vårt team.

OMT 3-erfarenhet och kunskap i idrottsmedicin är meriterande.

Låter det här som något för dig? Varmt välkommen med din ansökan - vi ser fram emot att höra från dig!

Intervjuer sker löpande och tjänsten kan komma att tillsättas innan sista ansökningsdag. Annonsen kan därför tas bort tidigare än planerat, så vänta inte - skicka in din ansökan redan idag.

I samband med anställning kan bakgrundskontroll och utdrag ur belastningsregistret komma att begäras.

Vi ser fram emot att höra från dig!

Publicerat: 261009

Sista ansökningsdag: 261031

Vi undanber vänligt men bestämt all direktkontakt med bemannings- och rekryteringsföretag samt försäljare av jobbannonser.

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidDeltid
FöretagsnamnCapio Sverige AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
OmfattningTills vidare
Organisationsnummer5560625237
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeFysioterapeut/Sjukgymnast
YrkesområdeHälso- och sjukvård

Ansökan

Capio Sverige AB söker en person till denna tjänst som fysioterapeut/sjukgymnast med placerings i Örebro. Om det låter intressant att arbeta som fysioterapeut/sjukgymnast hos Capio Sverige AB skickar du in din ansökan senast 2026-10-31.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »