Läkare Barn och ungdomspsykiatri sökes till Skövde

Publiceringsdatum: 2026-04-09

Vill du arbeta inom hälso- och sjukvård-branschen? Här är din möjlighet att bli en del av teamet hos Omsorg & Behandling 1 AB genom att arbeta som specialistläkare. Omsorg & Behandling 1 AB söker efter en ny anställd på heltid under 3 månader – upp till 6 månader som är redo att ta sin karriär till nästa nivå.

Att bo i närheten av Skövde kan vara en fördel för denna position, så om du redan bor i området bör du överväga att söka jobbet. Omsorg & Behandling 1 AB söker för närvarande efter flera personer att anställa inom specialistläkare-branschen. Ta en titt på deras två lediga tjänster för att se om något av dem passar just dig. Här är chansen att bli en del av Omsorg & Behandling 1 AB och jobba som specialistläkare! Ansök senast onsdag den tjugoandra april 2026.


Jobbannons

Välkommen till Omsorg & Behandling! Just nu söker vi Specialistläkare till vårat team. Omsorg & Behandling är ett auktoriserat bemanningsföretag för Sveriges regioner, kommuner och privata vårdgivare.Vi är ett bemanningsföretag som är aktiva i hela Sverige . Våra konsultchefer i företaget är Sjuksköterskor med lång erfarenhet från vården och arbetar aktivt ute hos våra kunder.

Kollektivavtal: Vi är medlem i Tjänsteföretagens Arbetsgivarförbund genom Almega och vi har gällande kollektivavtal för branschen. Vi erbjuder dig: - Konkurrenskraftiga löner  - Bästa marginal när du fakturerar - Friskvårdsbidrag - Arbeta som underkonsult via eget bolag - Konsultchefer som har kompetens och erfarenhet inom vården - Sjuklön - Tjänstepension - Inskolning vid nytt uppdrag - Vi är rikstäckande och erbjuder dig uppdrag i hela Sverige - Flexibla arbetstider Är du intresserad så tveka inte att höra av dig till oss. Vi är här för att hjälpa just dig!  

Om jobbet

Antal tjänster2
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnOmsorg & Behandling 1 AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning3 månader – upp till 6 månader
Organisationsnummer5565569380
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeSpecialistläkare
YrkesområdeHälso- och sjukvård

Ansökan

Omsorg & Behandling 1 AB söker två personer till denna tjänst som specialistläkare med placerings i Skövde. Om det låter intressant att arbeta som specialistläkare hos Omsorg & Behandling 1 AB skickar du in din ansökan senast 2026-04-22.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »
Relaterade jobb

Läkare Barn och ungdomspsykiatri sökes till Skellefteå

Omsorg & Behandling 1 AB söker två personer till tjänsten som specialistläkare i Skellefteå.

2026-04-15

Mer info

Legitimerad underläkare till Barn och ungdomspsykiatri i Landskrona

REGION SKÅNE söker en person till tjänsten som läkare i Landskrona.

2026-04-10

Mer info

Specialistläkare till Barn och ungdomspsykiatrin

REGION VÄRMLAND söker en person till tjänsten som specialistläkare i Karlstad.

2026-03-20

Mer info