Publiceringsdatum: 2026-03-24
Vill du arbeta inom hälso- och sjukvård-branschen? Ett spännande jobb som fysioterapeut/sjukgymnast hos Aktivera Rehab Sollentuna AB väntar på dig - varför inte söka idag? Aktivera Rehab Sollentuna AB söker en medarbetare på heltid som vill arbeta tills vidare. Kan det vara du?
Arbetsplatsen ligger nära tillhands om du är bosatta i Sollentuna som är tjänsteorten. Om du letar efter en spännande karriär inom fysioterapeut/sjukgymnast-branschen, har Aktivera Rehab Sollentuna AB just nu ett ledigt jobb som kan vara av intresse. Låt Aktivera Rehab Sollentuna AB hjälpa dig att uppnå dina karriärmål som fysioterapeut/sjukgymnast! Ansök seast lördag den tjugotredje maj 2026.
Aktivera Rehab har stabila team och personal som arbetat med oss sedan starten, vi växer och söker nu en leg. fysioterapeut/leg sjukgymnast för en tills vidare anställning. Tjänstegraden kan diskuteras. Du behöver inneha svensk legitimation.
Vi bedriver primärvårdsrehabilitering under Regionen. Vår mottagning i Sollentuna har en personalstyrka på 25 st: fysioterapeuter, arbetsterapeuter, kiropraktorer, dietister och receptionister som samarbetar för att patienten ska få den absolut bästa vården.
Arbetet kommer att omfatta diagnostik och behandling på vår mottagning. Tjänsten kan kombineras med grupper och arbetsförmågebedömningar beroende på din kompetens och nyfikenhet. Du brinner för patientarbetet och samarbetet internt/ externt och är bra på att planera din arbetsdag.
För ny personal finns ett etablerat intro och mentorskap vid behov. Det finns även goda möjligheter för att du som medarbetare ska utvecklas och bli riktigt bra inom din profession.
Vi är ett positivt team med högt i tak som gillar att både diskutera gemensamma patienter och göra roliga saker tillsammans utanför arbetet.
Mottagningen ligger precis vid E4an, med gratis personal parkering och kollektivtrafik i närheten. Vi sitter i fräscha lokaler och hos oss har man sitt egna behandlingsrum.
Välkommen att skicka din ansökan och CV till: petra.jorgensen@aktiverarehab.se
Mvh Petra Jørgensen verksamhetschef
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Aktivera Rehab Sollentuna AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5567983829 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Fysioterapeut/Sjukgymnast |
| Yrkesområde | Hälso- och sjukvård |
Aktivera Rehab Sollentuna AB söker en person till denna tjänst som fysioterapeut/sjukgymnast med placerings i Sollentuna. Om det låter intressant att arbeta som fysioterapeut/sjukgymnast hos Aktivera Rehab Sollentuna AB skickar du in din ansökan senast 2026-05-23.
Källa: Arbetsförmedlingen
Capio Sverige AB söker en person till tjänsten som fysioterapeut/sjukgymnast i Varberg.
2026-04-14
Mer infoREGION SKÅNE söker en person till tjänsten som fysioterapeut/sjukgymnast i Ängelholm.
2026-03-30
Mer infoREGION STOCKHOLM söker en person till tjänsten som sjuksköterska, grundutbildad i Huddinge.
2026-03-30
Mer info